02 kwietnia 2020

Najbardziej leniwy oddział NFZ?

Dane w naszym portalu pochodzą od świadczeniodawców zobowiązanych prowadzić sprawozdawczość dotyczącą kolejek. NFZ jest organem, który ten obowiązek powinien egzekwować. Żeby w tym sobie pomóc, w swoim portalu terminyleczenia.nfz.gov.pl udostępnia pacjentom możliwość zgłaszania nieprawidłowości.

Zgłaszane nieprawidłowości mogą dotyczyć terminów udzielania świadczeń, nieaktualnych danych adresowych lub mogą być "innymi uwagami dotyczącymi pierwszego wolnego terminu":

Co odpowie Mazowiecki oddział NFZ po tym jak zgłosi się mu, że świadczeniodawca podaje nieprawidłowy numer telefonu? A no to:

Informujemy, że Twoje zgłoszenie o numerze Zgłoszenie numer [...] dotyczące nieprawidłowych danych publikowanych w Ogólnopolskim Informatorze o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne zostało zamknięte z powodu: zgłoszenie nie dotyczy rozbieżności w wykazaniu Pierwszego Wolnego Terminu.
[...]
Jednocześnie informujemy, iż w przypadku zgłoszeń innych niż nieprawidłowości w Pierwszym Wolnym Terminie należy przekazać zgłoszenie zgodnie z wytycznymi zawartymi w poniższym linku:
http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jask-zlozyc-skarge/

A co zrobi jeśli zgłosi się faktycznie nieprawidłowość dotyczącą nieprawidłowego terminu? Tj. przypadku gdy poradnia Gajda-Med informuje, że pierwszy wolny termin jest w sobotę, a w tym dniu wg harmonogramu przychodnia jest nieczynna? NFZ odpowie z sensem:
Dane dotyczące Pierwszego Wolnego Terminu w Informatorze o Terminach Leczenia są prawidłowe. 
[...]
Jednocześnie informujemy, że Poradnia Urologiczna filia w Młynarzach czynna jest w sobotę 18-01-2020 roku.
Tylko co się stanie gdy inną ścieżką zgłosi się, że placówka podaje nieprawdziwy harmonogram przyjęć? NFZ napisze:
W odpowiedzi na e-mail z 22 stycznia 2020 r. uprzejmie informujemy, że zgodnie z harmonogramem pracy zgłoszonym do umowy zawartej z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w zakresie poradni urologicznej w Centrum Medycznym Gajda Med. przy ul. Ostrołęckiej 7a w Młynarzach, świadczenia udzielane są w poniedziałki, wtorki i środy. 
Dopiero po zwróceniu uwagi, że jeszcze niedawno pracownicy Funduszu mówili coś innego, ktoś w końcu odstawia herbatę i udaje się uzyskać informację:
Po dokonaniu weryfikacji wynika, że termin 18 stycznia 2020 r. do poradni urologicznej został błędnie sprawozdany przez Centrum Medycznym Gajda Med. przy ul. Ostrołęckiej 7a w Młynarzach. W związku z tym świadczeniodawca został pouczony przez pracownika Wydziału, aby prowadził kolejkę oczekujących zgodnie ze zgłoszonym  harmonogramem czyli wyznaczał terminy wizyt na poniedziałki, wtorki i środy. 
Łączny czas - 2 miesiące. Biorąc pod uwagę, że w warszawskim NFZ nawet nie chce się nałożyć kar na świadczeniodawców podanych na tacy, to można odnieść wrażenie, że nie pracują tam zbyt pracowite osoby :(

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz