19 maja 2016

Odwoływanie wizyt wg NFZ

Ostatnio oddziały NFZ zwracają uwagę na dużą liczbę umówionych wizyt, które nie odbywają się ponieważ pacjenci sobie na nie nie przychodzą. Wniosek Funduszu jest taki, że gdyby pacjenci odwoływali swoje wizyty, to kolejki byłyby krótsze. W sumie ma to sens, ale ciekawy jest opis jak prosto wg NFZ można odwołać wizytę:
Jeden telefon wystarczy, aby lekarz mógł poświęcić swój czas innemu potrzebującemu.

Kolejny raz pracownicy NFZ pokazują jak bardzo są oderwani od rzeczywistości (albo jak bardzo są cyniczni), bo na podstawie komentarzy umieszczanych w portalu można dojść do wniosku, że wykonanie "jednego telefonu" nie jest wcale takie proste. W praktyce wygląda to tak:

Próbowalem dodzwonic sie do przychodni ,zycze powodzenia poniewaz telefon albo zajety albo nie odbieraja , tak dalej ! jak za komuny 
opinia o: NZOZ Centrum Medyczne Ikar

Falmed..........NIE ZNAM drugiej takiej przychodni w całej Polsce,gdzie NIGDY nie da się dodzwonić!!!!!!!!!!!!jak coś człowiek pilnie potrzebuje to jest tak zły,wypada wziąść wolne z pracy i jechać osobiście się dopytac co i jak-KOSZMAR.Panie z rejestracji to porażka i wizytówka tej przychodni,aż się odechciewa!Najbardziej miłą i kompetentną osobą w tej placówce jest Pani Falkowska,szkoda,że nie zdaje sobie sprawy jak traktowani są pacjenci!!!
opinia o: NZOZ Falmed

Poradnia alergologiczna jest fatalna. Panie nie raczą odebrać telefonu, można dzwonić cały dzień a i tak się człowiek nie dodzwoni.
 opinia o: Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus

Nie da się dodzwonić, próbowałam już setki razy, nigdy mi się nie udało zapisać na wizytę!!! Pańcie siedzące w recepcji widocznie bardzo zajęte!
opinia o: Centralna Wojskowa Przychodnia Lekarska "Cepelek"

zgroza!!!! 3 dni próbowałam się dodzwonić. Nikt nie odbiera.
Trzeba osobiście się pofatygować osobiście. Rozumiem że kobitki ciężko pracują, ale mam wrażenie ze telefon im przeszkadza i słuchawkę po prostu odkładają. Wywaliłabym nygusy na pysk. Nie zycze choroby i takich doswiadczen. Wstydzcie się.
opinia o: Poznański Ośrodek Specjalistyczny Usług MedycznychBrak komentarzy:

Prześlij komentarz