25 sierpnia 2023

Fajnie być dyrektorem!

Interesując się nawigatorowi pacjenta, na stronie Rzecznika Praw Pacjenta trafiliśmy na informację o akcji Onko Tour. Jest to kilkuset kilometrowy rajd rowerowy organizowany przez fundację "Pokonaj raka". W wydarzeniu biorą udział przede wszystkim byli pacjenci onkologiczni. W ramach rajdu odwiedzają oni ośrodki onkologii i pokazują obecnym pacjentom, że "rak to nie wyrok". Swoim pozytywnym nastawieniem pokazują, że z choroby można wyjść.

Jak pod wiele fajnych inicjatyw, pod tę również podczepiła się inna organizacja. Okazuje się, że poza osobami, które pokonały raka, w rajdzie biorą udział urzędnicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta. Oczywiście mają dobrą podkładkę, bo przecież: "Podczas spotkań na trasie pacjenci będą mieli możliwość osobistej rozmowy z ekspertami Biura na temat interesujących ich zagadnień z zakresu praw pacjenta i systemu ochrony zdrowia oraz uzyskać informacje dotyczące nurtujących ich problemów, z którymi spotykają się podczas wizyty u lekarza czy też pobytu w szpitalu.". W nas jednak ich udział budzi lekki niesmak.

Biuro RPP ujawnia, że czynny udział w rajdzie biorą osoby na stanowiskach: Dyrektor Departamentu i Naczelnik Wydziału. Wykonują oni obowiązki "w ramach oddelegowania", a po zakończeniu trasy wykonują swoje zadania w trybie zdalnym. 

To pokazuje, że żeby zostać profesjonalnym rowerzystą, nie trzeba trenować i osiągać sukcesów w amatorskim sporcie. Jest alternatywna ścieżka. Można zostać dyrektorem w urzędzie i oddelegować się do jazdy na rowerze!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz